Kardelen Eğitim Kurumları’nın ÖSYS Zaferi

Nevşehir’in doktorları, eczacıları, mimar ve mühendisleri, hukukçuları, yöneticileri ve eğitimcileri Kardelen Eğitim Kurumlarından çıktı.

2016 ÖSYS sonuçlarının dün açıklanmasıyla eğitimdeki başarısını bir kez daha kanıtlayan Kardelen Eğitim Kurumları, yerleştirme sonuçlarına göre Tıp, Eczacılık, Hukuk, Veterinerlik, Mimarlık ve Mühendislik, Sivil Havacılık, Moda Tasarımı, Öğretmenlik, İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi gibi birçok bölümde Kardelenli öğrenci Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yerleşme başarısı göstermiştir.

2016 YGS ve LYS de Türkiye 312.liği, 472.liği ve Nevşehir birinciliği gibi bireysel başarının yanında da kitlesel bir başarı da elde eden Kardelen Eğitim Kurumları ÖSYS’ ye giren öğrencilerinin yüzde 90’nını Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yerleştirme başarısını göstermiştir.

2016 ÖSYS sonuçlarına dair bir açıklama yapan Kardelen Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel MERT açıklamasında; ‘’ Geleceğin Liderlerini yetiştiren Kardelen Eğitim Kurumları Ailesi, iline ve ülkesine pırıl pırıl birer doktor, eczacı, mimar, mühendis, hukukçu, yönetici ve eğitimci gibi her alanda yer alacak ve ülkesine hizmet etmekten mutluluk duyacak bir nesil yetiştirmenin gururunu ve sevincini yaşıyor. Eğitimdeki 22 yıllık tecrübemiz ve Nevşehir’in ilk özel eğitim kurumu olmamızın yanında Nevşehir’in en güçlü öğretmen ve idare kadrosuna sahibiz. ÖSYS de elde ettiğimiz bu muhteşem başarı da öğretmen kadromuzun ve öğrencilerimizin özverili çalışmalarının sonucudur. Yerleştirme sonuçlarında öğrencilerimizin %90’nını Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yerleştirme başarısını gösterdik. Aynı zamanda bir çok öğrencimiz çok iyi puanlar almasına rağmen ideallerinde olan bölümlere yerleşebilme arzusunda olduğu için tercih yapmamıştır. Sahip olduğumuz kadromuz ve özverili çalışmalarımızla gelecekte çok daha büyük çalışmalara imza atacağız. Böylesine büyük bir mutluluğu ve gururu bizlere yaşatan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve desteklerini hep hissettiğimiz değerli velilerimize Kardelen Ailesi adına teşekkür ederim’’ dedi.

İŞTE GURUR TABLOMUZ

KARDELEN ANADOLU VE FEN LİSESİ 2016 ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI