Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı MENEKŞE’DEN Gazeteciler Günü Mesajı

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yücel MENEKŞE 10 Ocak "Çalışan Gazeteciler Gününü" Kutladı.


Özel Kardelen Koleji yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yücel Menekşe, 10 Ocak "Çalışan Gazeteciler Günü" münasebetiyle yayınladığı mesajında şu açıklamalarda bulundu. “Bilindiği üzere, ülkemizde gazetecilerin özlük hakları 10 Ocak 1961 tarihinde 212 Sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi ile iyileştirilmiş ve 10 Ocak, "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak anılmıştır.

Bu nedenle halkın doğru tarafsız haber alabilmesi ve olayları farklı açılardan yorumlayanları izlemesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması şarttır. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, aynı zamanda vatandaşla dünya arasında köprü görevi görmektedir.

   Basın çalışanları, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri gelince canını ortaya koyarak görev yaparken; sorunlarının çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacak önemli adımlardır.  Bu vesile ile değerli basın çalışanlarının Gazeteciler günlerini kutluyorum dedi.” İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.